Використання парацетамолу при головному болю

Автор: | 27.10.2017

Зміст:

  • Про препарат Парацетамол
  • Показання і протипоказання
  • Особливості застосування парацетамолу
  • Ефективність таблеток Парацетамол

Парацетамол помогает при головной боли Головний біль — одна з найбільш поширених скарг пацієнтів. Виникнення подібного симптому пов’язано з великою кількістю причин, серед яких варто відзначити перевтома, перепади артеріального тиску, вірусні інфекції та недосипання. Використання лікарських препаратів, переважно анальгетиків з групи нестероїдних протизапальних засобів, дозволяє швидко нормалізувати самопочуття. Багато людей при цьому задаються питанням, чи допомагає Парацетамол від головного болю. Для того щоб дати повну відповідь, необхідно розібратися в тому, як діє медикамент, а також які показання та протипоказання до його застосування існують.

Про препарат Парацетамол

Діюча речовина в таблетках — парацетамол, який надає комплексну дію на організм: знеболює, знижує температуру тіла і пригнічує запальні процеси. При прийомі всередину активний компонент швидко всмоктується в кровотік і вже через 20-30 хвилин надає лікувальну дію на організм. Тривалість дії від 4 до 7 годин в залежності від індивідуальних особливостей людини.

Випускається Парацетамол у вигляді таблеток з дозуванням активного компонента 500 мг. Крім цього, останнім часом стали з’являтися і інші лікарські форми: свічки, порошки для розчинення, сиропи для дітей. Кожен пацієнт може знайти зручну для себе форму використання медикаменту.

Пучковая головная боль Корисно дізнатися, чому виникає головний біль в лобовій і тім’яній частині голови і як з нею боротися.

Що таке пучкова головний біль (пучкова мігрень): ознаки і лікування.

Показання і протипоказання

Дізнатися, чи можна пити Парацетамол при головному болю, варто у лікаря. Як і будь-який медикаментозний засіб, цей препарат має показання і протипоказання. Таблетки рекомендовані до використання в наступних випадках:

  • больовий синдром різного походження, в тому числі зубний біль, а також при менструаціях, мігрені,
  • підвищена температура тіла (понад 38,5оС ).

Список протипоказань набагато ширший:

  • симптоми гострої або хронічної недостатності функцій нирок або печінки,
  • захворювання крові і кісткового мозку,
  • алергічні реакції і індивідуальна непереносимість парацетамолу або допоміжних компонентів таблеток,
  • вік пацієнта менше трьох років,
  • прийом будь-яких спиртних напоїв,
  • період вагітності або грудного вигодовування.

Список противопоказаний При наявності будь-яких протипоказань прийом таблеток парацетамолу від головного болю заборонений. У подібних ситуаціях лікар повинен вибрати інші лікарські засоби, дозволені для використання у пацієнта.

Особливості застосування парацетамолу

Парацетамол може бути використаний дітьми старше 3 років і дорослими. Для дорослої людини таблетки використовуються в дозуванні 500-1000 мг. Якщо препарат призначається дитині, то дозування розраховують виходячи з маси його тіла: 1-15 мг на один кілограм.

Існує ряд рекомендацій, що дозволяє забезпечити кращий ефект від використання парацетамолу при головному болю:

  1. Таблетки не слід використовувати на голодний шлунок, так як їх діючий компонент негативно впливає на стан слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту.
  2. Краще запивати ліки звичайною водою. Не варто використовувати для цієї мети молоко, фруктові соки, газовані напої, чаї.
  3. Курс застосування препарату не повинен перевищувати п’ять днів.
  4. У період лактації або вагітності від використання парацетамолу необхідно відмовитися.
  5. Максимальна доза ліків, яку можна прийняти за один раз — 1000 мг. Максимальна добова доза — 3000 мг. При необхідності коригування дозування краще звернутися до лікаря.

Призначати лікування Парацетамолом і його дозування повинен лікар. При спробах самолікування значно підвищується ризик розвитку побічних ефектів від препарату, а також збільшується ймовірність прогресування основного захворювання, яке і призвело до головного болю.

Ефективність таблеток Парацетамол

Щоб зрозуміти, чи допомагає Парацетамол при головному болю, треба з’ясувати, чому з’явився цей симптом, тому що від цього залежить ефективність таблеток. Якщо основною причиною є недосипання або перевтома (див. Головний біль напруги), то засіб швидко позбавить людину від больових відчуттів. Дуже важливо при цьому нормалізувати відпочинок, щоб позбутися від основних факторів.

У тому випадку коли головний біль розвивається на тлі простудного захворювання, викликаного вірусами або бактеріями, Парацетамол також може бути ефективний. При цьому він не тільки усуне всі неприємні відчуття, але також допоможе знизити температуру тіла і значно поліпшить самопочуття хворої людини.

Абузусная головная боль Важливо дізнатися, що таке абузусних головний біль, механізм розвитку патології і як її усунути.

Чому з’являється головний біль після сну? Основні причини симптому.

Батькам на замітку! Що дати дитині від головного болю: ефективні препарати. До якого лікаря звернутися.

Ситуація, в якій таблетки можуть бути недостатньо ефективні, пов’язана зі зміною рівня артеріального тиску у людини. Використання будь-якого нестероїдних протизапальних кошти або парацетамолу в даному випадку усуне головний біль. Однак це може привести до серйозних ускладнень в зв’язку з тим, що людина не помітить змін у своєму кров’яному тиску.

Його скачки можуть стати причиною розвитку геморагічного інсульту, транзиторних ішемічних атак та інших важких наслідків. У цих випадках, якщо у людини виставлений діагноз артеріальної гіпертензії і з’явився головний біль, необхідно спочатку виміряти рівень кров’яного тиску, а потім вибирати тактику терапії.

Парацетамол при головному болю може бути досить ефективними ліками за умови дотримання правил його використання , а також показань і протипоказань до призначення. Самолікування цим препаратом не рекомендується в зв’язку з ризиком розвитку побічних ефектів і прогресування основного захворювання.